Menu
Strona główna

INFO

Podane moce grzejników i co to są ΔT ??. Prosta zasada- grzejnik tym mocniej grzeje im gorętszą wodę dostanie. Obecne stosując nowoczesne, standardowe kotły opalane gazem czy olejem przyjmuje się ze względoów ekonomicznych standardowo temperaturę wody zasilającej 75°C co w skrócie jest określane ΔT=50°C (oczywiscie taki kocioł może też pracować w wyższych temperaturach). Poprzednio zakładano wyższe temperatury pracy średnio o ok 10°C co jest określane ΔT=60°C. Obecnie każdy grzejnik ma podane 2 moce wg. różnych ΔT w zależności od temperatury wody zasilającej. Przykładowo ΔT=50°C = 100W a ΔT=60°C = 125W. Czyli grzejnik zasilany bardziej gorącą wodą (ΔT=60°C) będzie o 20% mniejszy niż zasilany wodą o niższej temperaturze (ΔT=50°C) . ALE... Te wszystkie kalkulacje prowadzone są na podstawie założeń aby ogrzać pomieszczenia takze w okresie największych mrozów, które występują przez dwa – trzy tygodnie w roku. REASUMUJĄC DOBÓR GRZEJNIKA ŻELIWNEGO. Masz nowoczesny kocioł lub masz podane zapotrzebowanie na ciepło wg ΔT=50°C. SĄ 2 OPCJE; Wybierasz grzejnik wg ΔT=60°C- zaleta o 20% mniejszy = niższy koszt i łatwiejszy do kompozycji wnetrza...ale przez kilka dni w roku kocioł będzie musiał pracować na wyższych temperaturach (opcja rekomendowana - ale nie do bloków czy kamienic). Wybierasz grzejnik wg ΔT=50°C. Kocioł będzie mógł cały czas pracować na "niższych" temperaturach, ale więcej zapłacisz za grzejnik i będzie on większy.
Sortuj produkty wg :
Indywidualny
Wyświetlanie od 0 do 0 (z 0 pozycji) Stron:  0 
VETTO - dla Twojego pięknego domu.

Oferujemy:

BATHICO VETTO EKSKLUZYWNE WŁOSKIE I ANGIELSKIE GRZEJNIKI, ZAWORY; dekoracyjne, żeliwne, stalowe, klasyczne, retro, łazienkowe, inox, elektryczne.

Przejdź do panelu Kreator
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Akceptuję